Atrakcje Warszawy - co wato zobaczyć

Stolica Polski jest celem wielu podroży ze względu na ogromną ilość zabytków i atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć choć raz w życiu. Bardzo intensywnie rozwijająca się Warszawa obfituje w atrakcje turystyczne mogące zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta.

Ciekawe miejsca w Warszawie

Ze względu na wielowiekową historię oraz liczne bardzo burzliwe okresy rozwoju miasto ma niezwykle różnorodną zabudowę. Znajdziemy w nim zarówno zabytkowe, klasycystyczne kamieniczki jak i PRL-owskie blokowiska z wielkiej płyty. W metropolii działa wiele państwowych i prywatnych teatrów wzbogacających swój repertuar o coraz to nowe spektakle. Również melomani mogą rozkoszować swoje zmysły uczestniczą zarówno w koncertach w Filharmonii Narodowej jak i w licznych festiwalach muzycznych oraz koncertach chopinowskich organizowanych za darmo w każdą niedzielę lata w Łazienkach Królewskich.

Najważniejsze punkty na turystycznej mapie

O tym co warto zobaczyć w Warszawie mając niewiele czasu na zwiedzanie każdy powinien zdecydować w zgodzie ze swoimi indywidualnymi zainteresowaniami. Amatorzy historii drugiej wojny światowej powinni z pewnością przeżyć niezwykle poruszająca podróż śladami warszawy walczącej odwiedzając interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pragnący odpocząć po długim dniu załatwiania interesów z pewnością docenią spacer urokliwymi alejkami Łazienek Królewskich. Innym idealnym na relaks miejscem są niedawno zmodernizowane bulwary nadwiślańskie, które również w okresie letnim tętnią życiem i stanowią ulubione miejsce przechadzek warszawiaków.

Miłośnicy sztuki natomiast zadowoleni będą z wizyty na pamiętającym najważniejsze w narodowej historii wydarzenia takie jak choćby uchwalenie Konstytucji 3-ego Maja Zamku Królewskim, czy też mogącym się poszczycić ogromną kolekcją sztuki polskiej i zagranicznej Muzeum Narodowym. Zainteresowani nowinkami technologicznymi oraz rozwojem technologii z pewnością będą chłonąć wszystkimi zmysłami wiedzę i wrażenia z pobytu w innowacyjnym Centrum Nauki Kopernik. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie każdego kibica jest imponujący Stadion Narodowy, na którym rozegrano pamiętny inauguracyjny mecz Mistrzostwach Europy w piłce nożnej zorganizowanych wspólnie z Ukrainą w 2012 roku.

Dumnie powstała z powojennych popiołów, piękna, stosunkowo młoda i dynamiczna jest współczesna Warszawa. Ciekawe miejsca zlokalizowane są po obu stronach dzielącej ją na dwie części Wisły, dlatego warto wybrać się także na prawy brzeg rzeki, by wczuć się w unikatową atmosferę Pragi, obejrzeć Metropolitalną Cerkiew Prawosławną Św. Marii Magdaleny i z bliska zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt żyjące w ZOO.

Warszawa oferuje turystom wiele ciekawych miejsc, które można pobieżnie zwiedzić w przeciągu kilku dni. Jednak żeby naprawę poczuć klimat miasta warto zaplanować w nim dłuższy pobyt, wybierając na miejsce noclegu najlepiej doskonale zlokalizowana w pobliżu największych atrakcji, komfortowe apartamenty.

Liczne, wiekowe zabytki Warszawy sprawiają wrażenie, że czas jakby zatrzymał się w tym mieście w miejscu. Wystarczy jednak wyjść kilka kroków poza obręb Starówki, by przekonać się, że polska stolica niczym nie odbiega od tętniących życiem biznesowych centrów Europy Zachodniej.


Zamek Królewski

 

Łazienki Królewskie

Zapraszamy do opisu Łazienek Królewskich

Czytaj więcej

 

Łazienki Królewskie

 

Zamek Królewski

Opis Zamku Królewskiego

Czytaj więcej

 

Pałac kultury i nauki

 

Pałac Kultury i Nauki

Opis Pałacu kultury i nauki

Czytaj więcej

 

Stare Miasto

 

Stare Miasto

Dowiedz się więcej o Stary Mieście

Czytaj więcej

 

Pałac w Wilanowie

 

Pałac w Wilanowie

Poznaj historię Pałacu w Wilanowie

Czytaj więcej

 

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

Dowiedz się więcej o Muzeum Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej

 

Muzeum Narodowe w Warszawie

 

Muzeum Narodowe

Dowiedz się więcej o Muzeum Narodowym

Czytaj więcej

 

 

Centrum Nauki Kopernik

Dowiedz się więcej o Centrum Nauki Kopernik

Czytaj więcej